Český pohár – Plzeňské sprinty

Plavci Slavie na Českém poháru v Plzni

Ve dnech 16.-18. listopadu se v Plzni konal sedmý díl seriálu českého poháru nazvaný Plzeňské sprinty. Na poháru se sešla mezinárodní konkurence 700 plavců z 95 oddílů z České republiky i zahraničí, kde nejpočetnější výpravy dorazily z Německa, Maďarska a Slovenska. Plavci Slavie podali výborné výkony a vybojovali skvělé výsledky. Z našeho oddílu startovali 3 závodníci, když ještě Tomáš Popovič se na místě smolně zranil.

Do finále A se pětkrát probojoval a největšího úspěchu dosáhl Eduard Trunečka, když vyplaval celkové 3. místo ve finále A na 200P. Na 100P dohmátl ve finále A těsně za stupni vítězů na 4. místě, ve finále A ještě doplaval dvakrát sedmý na 50P a 200PZ. Na 400PZ doplaval v rozplavbách na 5. místě.

Třikrát si finále A vyplaval Jakub Bursa, a následně se v nich umístil 6. na 400PZ, 7. na 200Z a 9. na 200PZ. K tomu dvakrát plaval ve finále B, kde byl 4. na 100Z a 8. na 50Z. Na 100PZ obsadil v rozplavbách 27. místo.

Do finále A se probojovala Hana Kořínková, která získala 9. místo na 200M. Ve finále B skončila druhá na 400PZ. V dalších disciplínách skončila 36. na 200PZ, 47. na 100M a 105. na 100VZ.

Všichni naši závodníci si vytvořili osobní rekordy a také se posunuli v historických oddílových tabulkách.

Na závodech vládla skvělá atmosféra, která byla ještě okořeněna několika českými rekordy a rekordy závodů.

VN:F [1.9.18_1163]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)