Krajský přebor po letech opět v Liberci !

V sobotu 7. dubna se v Liberci konal krajský přebor Libereckého kraje na dlouhé tratě. Závodů se zúčastnilo všech osm oddílů Libereckého kraje, kdy v disciplínách 400, 800 a 1500 volným způsobem (VZ) závodilo 130 plavců.

Slavia Liberec byla zároveň pořadatelem těchto závodů.

Plavci našeho oddílu, kterých startovalo 20, získali ve svých kategoriích 11 medailí.

V kategorii patnáctiletých a starších zvítězil Tomáš Popovič na trati 800 VZ, Hana Kořínková byla druhá na 1500 VZ, stejně tak byl na 1500 VZ druhý i Vojtěch Sázavský.

V kategorii čtrnáctiletých na trati 800 VZ zvítězila Tariro Mutori a Markéta Lupačová byla čtvrtá.

V kategorii třináctiletých na trati 1500 VZ zvítězil Samuel Čihula, pátý byl Jonáš Hellmich. Na trati 800 VZ získala stříbro Sára Hovorková. Na trati 400 VZ byl Martin Stach šestý.

V kategorii jedenáctiletých obsadili chlapci na 800 VZ všechna místa na stupních vítězů, když vyhrál Jan Jurčík, druhý byl Josef Jurčík a třetí Jan Zikeš. Na stejné trati získala stříbro Adina Bursová. Na trati 400 VZ byl pátý Jakub Regner a sedmá Ema Kozderková.

V kategorii desetiletých na 400 VZ zvítězil Ondřej Plašek, na stejné trati byli dále čtvrtý Šimon Drahoňovský a šestí Amálka Chroustová a Jiří Weber.

V kategorii devítiletých a mladších obsadil Samuel Duck čtvrté místo na 400 VZ.

Výkony našich plavců byly ve velké míře kvalitní, řada z nich si zaplavala osobní rekordy. A to i vzhledem k tomu, že některé mladší ročníky plavaly takto dlouhé tratě na závodech poprvé.

Dle ohlasů ostatních oddílů byly závody podařené i z hlediska organizačního, což nás jako pořadatele může také těšit.

VN:F [1.9.18_1163]
Rating: 6.3/10 (4 votes cast)