Letní pohár ČR 11.let

Jedenáctiletí startovali na Letním poháru ČR, a Kuba Procházka tam vybojoval 5 medailí

O víkendu 8. – 9. června se konaly Letní poháry ČR mladších žáků, což jsou nejvyšší možné závody pro tuto věkovou kategorii v rámci ČR. Jedenáctiletí plavci změřili své síly v Chomutově, kde se poháru zúčastnilo na 190 plavců z 58 oddílů z celých Čech. Na Pohár se nominovali čtyři plavci Slavie a ve velké konkurenci se rozhodně neztratili.

Ve velmi napínavých závodech získal Jakub Procházka pět medailí ze šesti startů. Zlato vybojoval na 200Z ve skvělém osobním rekordu. Již v sobotu získal dvě stříbrné v disciplínách 100Z a 400 VZ, V neděli přidal ještě 2 bronzové na 200PZ a 800VZ. Jeho nejhorším umístěním tak bylo 6. místo na 100M.

Umístění v první desítce vybojoval Ondřej Plašek na 200Z za 10. místo. V dalších disciplínách obsadil 18. místo na 800VZ, shodně 21. na  100M a 400VZ, 22. na 100Z a 28. na 100VZ.

Na dva starty se do závodů nominoval Šimon Drahoňovský, a obsadil 22. místo na 800VZ a 31. na 100M.

Do republikových bojů zasáhl rovněž Jiří Weber, který byl 29. na 100M.

Vzhledem k tomu, že pro mnohé je úspěchem se na Pohár ČR vůbec nominovat a dostat se tak mezi nejlepší plavce své kategorie, byl uplynulý víkend pro plavce Slavie velmi úspěšný. Ke Kubovým pěti medailím přidali i spoustu osobních rekordů a cenných zkušeností z tak velkých závodů. K tomu patří i hezké týmové zážitky a prohlubování kamarádských vztahů i s dalšími oddíly. Závody se povedly i po stránce organizační, takže celkový dojem byl velmi dobrý.

VN:F [1.9.18_1163]
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)