MČR dvanáctiletých

Dvanáctiletí startovali na Letním mistrovství ČR, a Honza Jurčík tam vybojoval 4 medaile

O víkendu 15. – 16. června se konala Letní mistrovství ČR mladších a starších žáků. Dvanáctiletí plavci změřili své síly v Novém Jičíně, kde se mistrovství zúčastnilo na 211 plavců z 82 oddílů celé ČR. Na Mistrovství se nominovali tři plavci Slavie a ve velké konkurenci se rozhodně neztratili.

Čtyři medaile ze šesti startů vybojoval Jan Jurčík. Zlato vybojoval v závěrečném závodě na 400PZ ve výborném osobním rekordu. Již v sobotu získal dvě stříbrné v disciplínách 200M a 1500 VZ, také ve výrazných osobních rekordech, v neděli přidal ještě bronz na 100M. Bez medaile zůstal pouze na 200PZ (5. místo), a také na 400VZ, kde prohrál boj o bronz o pouhou setinu sekundy.

Do první desítky se ve dvou disciplínách probojoval výbornými osobními rekordy Josef Jurčík, když byl 8. na 200Z a 10. na 400PZ. V dalších disciplínách obsadil 15. místo na 200VZ, a dvakrát shodně 17. na  100Z a 200PZ.

Velmi dobře zabojovala také Adina Bursová, která významně vylepšila svá osobní maxima a obsadila 12. místo na 200M, 13. místo na 400PZ a 35. místo na 400VZ.

Již samotná nominace na MČR mezi nejlepší plavce své kategorie je úspěchem, a tak bylo účinkování plavců Slavie velmi úspěšné. Všichni si zaplavali většinu osobních rekordů, a přidali cenné zkušenosti z tak velkých závodů. K tomu patří i hezké týmové zážitky a společně prožité chvíle. Závody se povedly i po stránce organizační, takže celkový dojem byl velmi dobrý.                                                                                           (ZiJ)

VN:F [1.9.18_1163]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)