MČR Plzeň

Plavci Slavie Liberec startovali na MČR dorostu a dospělých, Jakub Bursa sbíral medaile

Ve dnech 12.-15. prosince se v Plzni konalo Zimní mistrovství ČR v krátkém bazénu. Závodů se zúčastnili rovněž tři plavci TJ Slavia Liberec. Mistrovství České republiky se konalo na 25 metrovém bazénu v Plzni Slovanech. Sešla se zde česká plavecká špička včetně všech reprezentantů. Na mistrovství startovalo na 460 nejlepších plavců ze 79 oddílů celé ČR.

Nejzásadnější stopu z libereckých plavců zanechal Jakub Bursa, který ve všech svých startech postoupil do finále, kde ve všech svých startech získal v kategorii mladších dorostenců medaili. Postupně získal pět zlatých medailí na 100PZ, 200PZ a 400PZ, na 100Z a 200Z. K tomu přidal stříbro na 50Z. V pěti disciplínách si zlepšil svá maxima. V kategorii OPEN navíc dokázal získat cenné 3.místo na 400PZ.

Dvakrát do finále postoupila také Hana Kořínková, a to na 100M a 200M. V těchto disciplínách nakonec skončila shodně na 6. místě v kategorii starších dorostenek, když na 100M si zlepšila své dosavadní maximum. V další disciplíně na 200PZ si doplavala pro 14. místo.

V mužské kategorii startoval Eduard Trunečka, který v OPEN pořadí obsadil 25. místo na 100P a 31. místo na 50P.

Byl to pro všechny úžasný závěr této zimní sezony.

VN:F [1.9.18_1163]
Rating: 1.0/10 (1 vote cast)