Mladí závodili ve Varnsdorfu

Mladí plavci Slavie Liberec startovali na prvních závodech roku 2018, na Zimní ceně Varnsdorfu 20. ledna 2018. V konkurenci 19 oddílů převážně ze severních a středních Čech si vedli úspěšně. Největších úspěchů dosáhl Jakub Procházka, který všech šest svých startů přetavil v první místa a zlaté medaile. Postupně ve svém ročníku zvítězil na 100Z, 100PZ, 100VZ, 50VZ, 100P, 200VZ.

Třikrát na stupních vítězů stanula Veronika Blažková, a to dvakrát 2. na 100PZ a na 100P, 3. na 100M. Dále byla 4. na 100VZ i 200VZ, 9. na 100Z.

Jan Jurčík vybojoval v konkurenci chlapců svého ročníku a o rok starších cenné 3. místo na 100 M. Dále pak 4. místo na 100Z, 100VZ a 200VZ, 5. místo na 100PZ, 7. místo na 100P

Amálie Chroustová obsadila 3. místo na 50VZ, dále 8. místo na 200VZ a 9. místo na 100P.

Další plavci sice na stupně vítězů nedosáhli, přesto si někteří zaplavali osobní rekordy, což je v začátku sezóny velmi cenné. S o rok staršími plavci závodili Josef Jurčík (nejlepší umístění 6. místo na 50VZ, 8. místo na 100PZ i na 100VZ), Barbora Vencálková (nejlepší umístění 7. místo na 100M), Jan Zikeš (nejlepší umístění 12. místo na 100M).

V rámci svých ročníků závodili Šimon Drahoňovský (nejlepší umístění 4. místo na 100P), Ondřej Vencálek (nejlepší umístění 5. místo na 100P), Ondřej Plašek (nejlepší umístění 7. místo na 200VZ), Markéta Lupačová (nejlepší umístění 10. místo na 100M).

Vzhledem k tomu, že plavci absolvovali tyto závody krátce po vánoční pauze a zimním běžkařském soustředění, jsou jejich výkony dobrým příslibem do začínající letní sezóny.

VN:F [1.9.18_1163]
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)