Mladší žáci sbírali medaile na Letním poháru ČR.

O víkendu 23. – 24. června se konaly Letní poháry ČR mladších žáků, což jsou nejvyšší možné závody pro tuto věkovou kategorii v rámci ČR. Desetiletí plavci startovali v Mladé Boleslavi, kde se poháru zúčastnilo 184 plavců z 57 oddílů z celých Čech. Jedenáctiletí změřili své síly v Kladně, kde se poháru zúčastnilo 183 plavců z 59 oddílů rovněž z celých Čech. Plavci Slavie získali celkem deset medailí – 2 zlaté, 5 stříbrných a 3 bronzové.

V kategorii jedenáctiletých dětí získal Jan Jurčík pět medailí ze šesti startů. Zlato vybojoval sice až ve své poslední disciplíně na 800VZ, nicméně již předtím získal 3 stříbrné v disciplínách 400 VZ, 100VZ a 50M, a jednu bronzovou na 100M. Jeho nejhorším umístěním tak bylo těsné 4. místo na 100Z.

Překvapivou, ale zaslouženou stříbrnou medaili získal Josef Jurčík na 200Z. K tomu přidal 6. místo na 100Z. V dalších disciplínách obsadil 11. místo na 200VZ, 13. na  100VZ, 14. na 400VZ a 18. na 100M.

V pěti svých startech se v první desítce umístila Adina Bursová, když byla 6. na 400VZ, 7. na 800VZ, dále byla dvakrát 8. na 100M a 200Z, 10. na 100Z. K tomu přidala 19. místo na 100VZ.

Posledním do party byl Jan Zikeš, který obsadil 17. místo na 800VZ, 20. na 200Z a 30. na 100M.

V kategorii desetiletých vybojoval Jakub Procházka čtyři medaile, a to zlatou na 100 VZ, stříbrnou na 100Z a dvě bronzové na 50VZ a 50Z. V dalších závodech byl 5. na 200PZ a 6. na 400VZ.

Dvakrát v první desítce bodovala Amálie Chroustová, když byla 9. na 400VZ a 10. na 50VZ. K tomu přidala ještě 12. místo na 200VZ, 14. na 100VZ a 25. na 50P.

Do republikových bojů zasáhl rovněž Šimon Drahoňovský, který byl 29. na 50P a 33. na 100P.

Vzhledem k tomu, že pro mnohé je úspěchem se na Pohár ČR vůbec nominovat, byl uplynulý víkend pro plavce Slavie velmi úspěšný. K deseti medailím přidali i spoustu osobních rekordů a cenných zkušeností z tak velkých závodů. K tomu patří i hezké týmové zážitky a prohlubování kamarádských vztahů i s dalšími oddíly. Závody se povedly i po stránce organizační, takže celkový dojem byl velmi dobrý.

VN:F [1.9.18_1163]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
Mladší žáci sbírali medaile na Letním poháru ČR., 10.0 out of 10 based on 1 rating