Plavci Slavie Liberec startovali na zimních žákovských přeborech ČR

V předchozích dvou víkendech se konaly zimní mistrovství a poháry ČR mladších a starších žáků. Na republikové přebory se nominovalo celkem sedm plavců TJ Slavia Liberec, a ve velké konkurenci se rozhodně neztratili.

V sobotu 30. listopadu se konaly Letní poháry ČR mladších žáků, což jsou nejvyšší možné závody pro tuto věkovou kategorii v rámci ČR. Jedenáctiletí plavci změřili své síly v Praze na Motorletu, kde se poháru zúčastnilo na 181 plavců z 57 oddílů z celých Čech.

Dvě zlaté medaile ve skvělých osobních rekordech získal Jakub Procházka v disciplínách 100Z a 200Z. K tomu přidal bronz na 200PZ, a získal tak celkem 3 medaile. K tomu přidal 5. místo na 200VZ, 9. místo na 50VZ, a jediné umístění mimo první desítku za 12. místo na 400VZ.

Umístění v první desítce dvakrát vybojovala Amálie Chroustová, a to 9. místo na 100VZ, a 10. místo na 50VZ. K tomu byla dvanáctá na 50M, 18. na 100PZ, 20. na 200PZ a 23. na 200VZ.

Těsně za desítkou zůstal Ondřej Plašek, když byl 11. na 100M, 14. na 800VZ a 15. na 200Z.

Na jeden start se do závodů nominoval Jiří Weber, a vybojoval v něm 14. místo na 100M.

Dvanáctiletí plavci změřili 7.-8. 12. své síly v Prostějově na Mistrovství ČR své kategorie. Závodů se zúčastnilo na 197 plavců z 72 oddílů celé ČR.

Těsně pod stupni vítězů tentokrát zůstal Jan Jurčík, když vybojoval dvě čtvrtá místa na 100M a 200M, když ho od bronzu dělily jen setinky. V dalších napínavých závodech získal dvě pátá místa na 1500VZ a 400PZ.  Dále byl 8. na 400VZ, a 16. na 200PZ.

Výborná umístění vybojoval také Josef Jurčík, když byl 5. na 200Z a 7. na 200M. K tomu přidal dvě jedenáctá místa na 100Z a 400PZ. V dalších disciplínách obsadil 16. místo na 400VZ, a 28. na  200PZ.

Velmi dobře zabojovala také Adina Bursová, která vylepšila svá osobní maxima a obsadila 9. místo na 200M, 22. místo na 400PZ a 32. místo na 400VZ.

Vzhledem k tomu, že pro mnohé je úspěchem se na přebory ČR vůbec nominovat a dostat se tak mezi nejlepší plavce své kategorie, byly uplynulé víkendy pro plavce Slavie velmi úspěšné. Ke Kubovým třem medailím přidali i spoustu osobních rekordů a cenných zkušeností z tak velkých závodů.

VN:F [1.9.18_1163]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)