Plavci vezou z Berlína medaile i osobáky

Výběr plavců Slavie Liberec startoval ve dnech 16.-.18. března 2018 na 20. ročníku Wasra-Cup v Berlíně. V mezinárodní konkurenci zhruba 900 plavců z bezmála 45 oddílů z různých regionů Německa, čtyř polských a dvou českých klubů si naši plavci vedli úspěšně, když získali 6 medailí.

Tři medaile získal ve své kategorii Albert Moc, a to dvě stříbrné na 100M a 200M, a jednu bronzovou na 50M. V dalších disciplínách obsadil 4. (400PZ) a 6. místo (200PZ), a dokázal atakovat desítku nejlepších i v celkovém pořadí bez rozdílu kategorií.

Dvě stříbrné medaile získala ve své kategorii Hana Kořínková na 200M a 200PZ. Dále byla 6. na 200P a 7. na 400PZ, a i ona se dvakrát dokázala dostat do desítky nejlepších v celkovém pořadí bez rozdílu kategorií.

Jednu stříbrnou medaili vybojoval Tomáš Popovič v disciplíně 200M, a dále byl ve své kategorii dvakrát 4. (1500VZ a 100M) a 5. (400VZ). V celkovém pořadí bez rozdílu kategorií byl dvakrát v první desítce (5. a 7.).

Další plavci sice na stupně vítězů nedosáhli, přesto si ve velké míře zaplavali osobní rekordy na padesátimetrovém bazénu. Barbora Jurčíková byla ve své kategorii třikrát v desítce – dvakrát 5. na 800VZ a 200PZ, a jednou 6. na 200M. Samuel Čihula obsadil nejlépe 6. místo na 400PZ, Vojtěch Sázavský dosáhl nejlepšího umístění 5. místo na 1500VZ, Tariro Mutori byla nejlépe 10. na 400PZ, Sára Hovorková měla své nejlepší umístění 16. místo na 800VZ, Markéta Lupačová obsadila nejlépe 27. místo na 200P.

V kategorii Open závodili Anna Urbanová s nejlepším výsledkem 5. místo na 1500VZ, Tomáš Přibyl vybojoval 14. místo na 800VZ a Eliška Kořínková obsadila 69. místo na 200VZ.

Celkem si plavci Slavie z Berlína odvezli 27 osobních rekordů v padesátimetrovém bazénu. Dobrý dojem ze závodů podpořil i krásný plavecký areál, a perfektní organizace ze strany pořadatelů. V nabitém programu se podařilo najít čas i na prohlídku centra města.

VN:F [1.9.18_1163]
Rating: 7.0/10 (3 votes cast)