Stráž pod Ralskem

Tradiční závody ve Stráži jsou na oblastní úrovni a jejich velkou výhodou je, že všechny děti jsou přijaty na nahlášené disciplíny a mohou si tak s jistotou zazávodit, tedy ideální rozjezdové závody na začátek podzimní sezóny.
Nebývá zvykem hodnotit takto všechny závody. Protože se ale jednalo o první společné působení družstva B1 a B2 v novém složení, myslím, že zhodnocení je na místě.
 
Zkušené a sehrané B1 mezi sebe velmi rychle přijalo nováčky z B2. Děti se k sobě chovaly moc hezky, ohleduplně, s pochopením a vzájemně si pomáhaly. Zkušenější pomohli nováčkům v orientaci v programu a nahlášených disciplínách, doprovodili je k pomocnému startérovi. 
Výkony dětí byly na začátek sezóny výborné, padlo mnoho osobních rekordů. Zvláště cenné to je v rámci velmi rychlého programu, při šesti nahlášených disciplínách. To už chce velké srdce závodníka a dobrou přípravu v tréninku. 
Nováčci získali pěkné základní časy a hlavně cenné zkušenosti, kdy na porušení pravidel byli pouze upozorněni nikoli diskvalifikováni. To je vstřícná tvář těchto závodů. Doufejme, že si to děti vzaly k srdci. 
 
Jako úskalí se nakonec ukázala doprava, respektive odjezd ze závodů. Zde skutečně žádáme o dochvilnost. Pozdní příjezdy na sraz či vyzvednutí nelze tolerovat. 
 
Protože jsou ale děti úplně skvělé a dělají nám radost nejenom výkony ale i skvělou partou, kterou teď aspoň na chvíli rozšířili o nové členy, nebudeme si kazit dojem. 
 
Všichni si zaslouží velkou pochvalu a protože všem se podařilo splnit sušenkové pravidlo – tj. 50% ze všech startů osobak – přijdou nás ty sušenky tentokrát „pěkně draho“ :-). 
 
Za trenéry B1 
Irena Jurčíková 
VN:F [1.9.18_1163]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
Stráž pod Ralskem, 10.0 out of 10 based on 1 rating
Řekni o nás ostatním!