Zdravotní prohlídky

Info k prohlídkám organizovaným oddílem.

Od 1. 1. 2014 je účinná nová Vyhláška o zdravotní způsobilosti k tělesné výchově a sportu, vydaná Ministerstvem zdravotnictví ČR pod č. 391/2013 Sb. Tato vyhláška zavádí povinnost zdravotních prohlídek pro všechny sportovce účastnící se organizovaných soutěží. Na jejím základě je pak ČSPS povinnen kontrolovat platnost těchto zdravotních prohlídek u svých členů.

Kategorie „mladších“ členů (v roce 2018 se týká ročníků 2007 a mladších), kteří trénují v našem oddíle, musí absolvovat vstupní, případně pravidelnou zdravotní prohlídku v rozsahu základního vyšetření dle § 3 bod (2) u svého praktického či dětského lékaře.  Při nálezu anomálií v základním vyšetření je zapotřebí postupovat dle § 4 bod (3) tedy zjištění zakladní antropometrie, klidové EKG, laboratorní a jiná odborná vyšetření. Prohlídka musí být potvrzena na formuláři, který máte ke stažení ZDE .

kategorie „starších“ členů (v roce 2018 se týká ročníků 2006 a starší ), kteří trénují v našem oddíle, musí absolvovat vstupní, případně pravidelnou zdravotní prohlídku v rozsahu základního vyšetření dle § 3 bod (2) plus vyšetření klidového EKAG u svého praktického či dětského lékaře. Při nálezu anomálií v základním vyšetření je zapotřebí postupovat dle § 4 bod (3) tedy zjištění zakladní antropometrie, laboratorní a jiná odborná vyšetření.
Prohlídka musí být potvrzena na formuláři, který máte ke stažení ZDE .

U členů nejvyššího družstva A starších 14-ti let (v roce 2018 se týká ročníků 2004 a starší ) požadujeme v našem oddílu absolvování celkové sportovní prohlídky u specialisty včetně zátěžové EKG.

V letošním roce máme pro naše členy zajištěny termíny ve Sportovní laboratoři TUL 10.-11.12.2018. O přesném čase prohlídky budete informování trenérem.

Pokud máte vyšetření zajištěno u jiného specialisty, prosím informujete nás o této skutečnosti nejpozději do 15.10. a následně doložte protokol z prohlídky.

VN:F [1.9.18_1163]
Rating: 1.0/10 (1 vote cast)
Zdravotní prohlídky, 1.0 out of 10 based on 1 rating
Řekni o nás ostatním!